Imperium Atakuje

pinta imperium atakuje jelenia góra

Ostatnimi razy w Tesco piwo w stylu IIPA pojawiło się ponad rok temu, była to Cieszyńska IIPA. Tym razem w Jeleniej Górze w Tesco pojawiły się pierwsze piwa z browaru kontraktowego Pinta. Imperium Atakuje, to piwo w stylu Imperial India Pale Ale (IIPA), czasem zwane także jako double IPA. W tym piwie wszystkiego jest na prawdę sporo. Alkohol na poziomie 8% i obfite chmielenie zarówno na goryczkę jak i aromat.

Piłem to piwo już kilkukrotnie na przestrzeni lat, na początku nie były to udane warki. Jednak bardzo lubię ten styl, więc postanowiłem jeszcze raz zmierzyć się z tym piwem. Tym razem jednak byłem pozytywnie zaskoczony. Bardzo dobry aromat chmieli i brak w końcu wysokich estrów i fenoli. W smaku również bardzo dobrze, goryczka orzeźwiająca, niezbyt intensywna, delikatnie zalega, ale to niewielki mankament.

Polecam to piwo przede wszystkim piwoszom, którzy narzekają, że piwa, które piją nie są w ogóle goryczkowe (co akurat się zgadza). Ten styl piwa na prawdę może Was zaskoczyć i sprawi, że długo będziecie pamiętać moment, gdy po raz pierwszy po nie sięgnęliście.

DODAJ OPINIĘ

Brak komentarzy

Komentarze zablokowane.