Plon brązowy – Kormoran

plon brązowy kormoran jelenia góra

Plon, to specjalna seria piw z browaru Kormoran, który przede wszystkim skupia się na chmielach, nie byle jakich bo polskich. Gdyby tego było mało, to warto wspomnieć, że są to chmiele z ich własnej plantacji. Plon brązowy 2015, to piwo chmielone odmianą Sybilla. Wyróżnia się dosyć sporym jak na polskie chmiele aromatem oraz sporą podbudową słodową, co w połączeniu z delikatnym nagazowaniem daje nam bardzo pijalne i lekkie (w odczuciu) piwo.

Plantacja chmielu Kormorana

Plantacja została założona na zniszczonym przez powódź chmielniku. Obecnie sa tam hodowane 3 odmiany chmielu: Sybilla, Lubelski oraz Marynka. Wszystkie 3 odmiany, to typowo polskie odmiany. Browar wykorzystuje je zarówno w standardowej formie, jakim są wysuszone szyszki lecz także np. w piwie PLon zielony wykorzystano surowe szyszki (technika Wet Hoppping).

Kormoran nie jest jedynym browarem z własnym chmielnikiem, w 2014 roku również polski browar Bednary założył nieopodal browaru malutką plantację Sybilly, którą potem wykorzystał do piwa chmielonego surową szyszką.

DODAJ OPINIĘ

Brak komentarzy