Żywiec Porter

Żywiec Porter Jelenia Góra

Żywiec Porter jest chyba najbardziej dostępnym porterem w Jeleniej Górze. Można go dostać w każdej Żabce, która sprzedaje alkohol. Nie wiem czy w innych miastach również tak jest, ale w Jeleniej Górze część Żabek nie posiada w sprzedaży alkoholu (czyli w tym piwa).

Samo piwo, to typowy czarny porter bałtycki., czyli styl, który jest bardzo popularny i ceniony w Stanach, a u nas jakoś nadal się o nim mówi niewiele. Jest bardzo mocne, 9,5% alkoholu sprawia, że śmiało można rozlać butelkę na dwie szklanki. W aromacie czuć przyjemne aromaty palonych słodów. Piana beżowego koloru, niezbyt trwała.

Warto tutaj wspomnieć, że Żywiec Porter nie jest warzony w Żywcu, tylko w Cieszynie (Mieszczański Browar Zamkowy). Grupa Żywiec, a właściwie korporacja Heinekena, która jest właścicielem marki Żywiec postanowiła, nie zamykać kolejnego wykupionego przez siebie browaru, tylko pozostawić tam produkcję żywieckiego portera. Piwo jest jedynie butelkowane w Żywcu, gdzie znajduje się nowoczesna linia rozlewnicza. Dodatkowo warto wspomnieć, że Żywiec Porter jest fermentowany w Cieszynie w otwartych kadziach. Dobra cena za butelkę, to 4,00-4,50zł za 0,5l.

DODAJ OPINIĘ

Brak komentarzy